Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 5133563



*

nr 513 3563


Ram

Tidigt 1900-tal, 80x56


Utrop:

100 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 mars 2008
kl 17:28:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/3 09:06:01 1      300 kr
7/3 11:43:45 2      400 kr
10/3 12:24:08 1      600 kr
10/3 16:04:50 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte tidigt 1900-tal
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:19




Ladda ner broschyr